Eski Android Cihazlarınızı Değiştirmek İçin 12 Harika Fikir

Araştırmaya göre, birçok kişi akıllı telefonlarını her iki yılda bir değiştirdi. Bu sizin için böyle olmayabilir, ancak çoğu insan cihazlarının belirli bir süre sonra yükseltilmesi gerektiğini duymaktadır. Eski Android cihazınızla ne yapıyorsunuz?

Eski Android cihazlarınızı evinizin bir köşesinde değiştirebilir, hediye edebilir, satabilir veya saklamaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, aygıtlarınıza yepyeni bir işlev ekleyerek bunları farklı amaçlarla kullanmaya devam edebilirsiniz.

1. Oyun Konsolu

Eski Android cihazınızı Google Chromecast’i kullanarak evde TV’ye bağlayabilirsiniz. Bir Bluetooth denetleyicisiyle, mükemmel bir ev yapımı olan Retro gamer konsoluna sahip siz olabilirsiniz. Dreamcast, Nintendo 64, Game Boy, Atari ve NES oyunlarıyla çocukluğunuzdaki en sevdiğiniz oyunları oynatabilirsiniz.

Bu yöntemle, çok basit ve ucuz bir oyun konsoluna sahip olabilirsiniz. Aşağıda listelenen uygulamalardan birini indirin, Bluetooth denetleyicisine bağlayın ve büyük ekranda oynamanın tadını çıkarın.

2. Bebek Monitörü

Yeni doğmuş bir bebeğiniz varsa, eski Android cihazınızı bir bebek monitörüne dönüştürmek sizin için çok yararlı olacaktır. Bebeğinizi ofisteyken veya evin başka bir yerinde uzaktan görebilir ve duyabilirsiniz. Bebeğinizi uzaktan görmenin yanısıra; Uyku düzenini takip edin, sakinleşmek için sesleri çalın ve bebek ağladığında sizi çağırın ve mesaj gönderin. Android cihazlarınız için en iyi bebek monitör uygulamaları:

3. Navigasyon Cihazı

Android cihazlarınızı, çeşitli gezinme uygulamaları kullanarak gezilerinizde çalışacak bir sistem haline getirebilirsiniz. Bu uygulamalar ayrıca, sürüş sırasında size yardımcı olmak için gerçek zamanlı trafik bilgileri, gezinme ve kullanıcı güncellemeleri gibi çeşitli gezinme bilgileri sağlar. Cihazınızı arabaya yerleştirdikten sonra, haritaya erişmek için GPS ve Kablosuz bağlantı kullanabilmeniz önemlidir.

4. VR Seti

Eski Android cihazınızı kullanarak Google Cardboard veya benzeri uygulamalardan biriyle sanal gerçeklik seti olarak işlev görmeye devam edebilirsiniz. Sanal gerçeklik dünyasını bu alanda sunulan çeşitli uygulamalarla ilginç biçimlerde yaşayabilirsiniz.

5. Dijital Radyo veya Müzik Çalar

Android cihazlar için dijital radyo uygulamaları ile, sevdiğiniz radyo istasyonlarını istediğiniz yerden dinleyebilirsiniz. Cihazınızda bir radyo özelliği varsa, İnternet bağlantının olmadığı yerlerde müziğin keyfini sürmeye devam edebilirsiniz; cihazınızı kendi müziğinizle bir müzik çalara dönüştürebilirsiniz.

6. E-Kitap Okuyucu

Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte, dijital medya için kitapların büyük bir çoğunluğu şimdi yayınlanıyor. Bazı kullanıcılar, akıllı cihazlarda e-okuyucu uygulamalarını kullanıyor. Aşağıda listelenen uygulamalarından birini yükleyerek eski Android cihazınızı bir e-kitap okuyucu yapabilirsin. Bir e-kitap okuyucu satın almayı düşünüyorsanız, bu yöntem daha az maliyetli olacaktır.

7- Kablosuz bağlantı noktası

Android cihazlarda Wi-Fi Hotspot özelliği ile bağlı cihazları dahili olarak bağlamak mümkündür. Daha iyi kontrol ve daha güvenli paylaşım seçenekleri sağlayan uygulamalar da vardır. Cihazınızda Wi-Fi Hotspot’u aktif hale getirmek için, Ayarlar Bölümünden> Kablosuz Ağlar> Diğer Ayarlar’ı takip edebilirsiniz.

8. Medya Merkezi

Eski Android cihazınızı taşınabilir medya merkezi olarak da kullanabilirsiniz. Videoları, müzikleri veya yayın sonrası cihazları yükleyerek, zamanınızı her yerde değerlendirmek mümkündür.

Buna ek olarak, bazı ortam merkezi uygulamaları medya sunucusundan ortam yürütmenizi sağlayabilir. Bu nedenle, bir medya merkezi sunucusu kurduğunuzda, cihazınızı kaydetmeden doğrudan müzik ve film izleyebilirsiniz.

9. Çocuklar için Özel Cihaz

Android cihazınız eskiyse bile, bu çocuklar için geçerli değildir. Birkaç ayarlamayla cihazınızı çocuklar için uygun hale getirebilir ve çocuklarınız hem eğlenceli hem de öğrenme sunabilir.

Android 4.2 ve üzeri sürümlerde Çocuk Modu veya Kısıtlı Mod adlı bir profil var. Bu özelliği Aygıt> Kullanıcılar> Kısıtlama Profili Ekle veya Ayarlar> Kişisel> Çocuk Modu gibi cihaza göre değiştirebileceğiniz menünün altında etkinleştirebilirsiniz. Bu bölüm sonrasında çocuklarımızın erişebileceği uygulama ve ayarları sınırlandırarak cihazınızı güvenceye alabilirsiniz.

10. Fotoğraf Çerçevesi

Eski aygıtlarınızı bir stant üzerinde sabit hale getirerek fotoğraf çerçevesi kullanarak yeniden kullanabilirsiniz. Yeni olan fotoğraf çerçeveniz de, bulut depolama alanlarındaki fotoğraf ve videoları gösterebilir ve bunları doğrudan sosyal medya profillerinizden dışa aktarabilirsiniz.

Bu tür uygulamalar Flickr, Pinterest ve benzeri uygulamalar. kaynaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir